Strona główna Przesyłki Przewoźnicy Zaloguj się Zarejestruj się

Transport zwierząt

Jeden z najbardziej wymagających obszarów współczesnej logistyki stanowi bez wątpienia transport żywych zwierząt. Przewoźnicy podejmujący się obsługi takich zleceń zobowiązani są pogodzić wszystkie wymogi prawne oraz zapewnić zwierzęciu odpowiednio komfortowe warunki podróży. Bez względu na to, czy chcesz zlecić transport kota, czy szukasz licencjonowanego przewoźnika na przewóz koni na wystawę, w tym miejscu czekają na Ciebie zweryfikowane oferty spedycyjne od sprawdzonych, zaufanych przewoźników.

Giełda transportowa WyślijTo jest miejscem, w którym łączymy właścicieli zwierząt domowych, gospodarskich oraz rzeźnych z firmami posiadającymi odpowiednie uprawnienia do ich przewozu. Wystarczy, że dodasz w tej kategorii zlecenie transportowe, a przewoźnicy z uprawnieniami na przewożenie zwierząt w samochodzie zgłoszą się do Ciebie sami. Zarejestruj się i sprawdź, jakie to proste!

Wysyłka żywych zwierząt, a przepisy

W Polsce oraz na terenie całej Unii Europejskiej firmy chcące wykonywać komercyjny transport zwierząt zobowiązane są do spełnienia kilku ważnych wymogów. Jednym z nich, oprócz konieczności posiadania odpowiednio przystosowanych pojazdów i doświadczenia, jest kurs na przewóz zwierząt. Podstawę prawną określającą warunki oraz sposób organizacji ich spedycji na terenie UE stanowi rozporządzenie Rady (WE) NR 1/2005 w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań, dokument z 2004 roku. Zgodnie z nim, komercyjne przewozy zwierząt kręgowych możliwe są jedynie pod warunkiem posiadania ważnego zezwolenia.

Jakie przewozy obejmuje komercyjny transport zwierząt?

Poprzez przewóz komercyjny należy rozumieć wszelkie transporty związane z bezpośrednim lub pośrednim osiągnięciem korzyści finansowych. Będą to więc:

 • przewozy zwierząt na wystawy i konkursy,
 • transport na targi, do punktów skupu oraz miejsc gromadzenia się zwierząt,
 • wysyłka do ubojni,
 • przewożenie do ogrodów zoologicznych,
 • transportowanie do schronisk bezdomnych zwierząt wyłapywanych zgodne z ustawą o ochronę zwierząt z 21 sierpnia 1997 roku,
 • przewozy do ogrodów zoologicznych.

Przewóz bez zezwolenia

Jeśli chodzi o niekomercyjny przewóz zwierząt przepisy nie nakładają obowiązku posiadania dodatkowych uprawnień. Będą to sytuacje takie jak: transporty koni lub innych zwierząt w celu rekreacyjnym własnym samochodem czy przewozy zwierząt gospodarskich na pastwiska z wykorzystaniem pojazdów rolniczych.

WyślijTo odpowiada na potrzeby hodowców zwierząt

Jeśli jesteś przewoźnikiem, na WyślijTo codziennie znajdziesz nowe, aktualne oferty spedycyjne od właścicieli zwierząt domowych oraz gospodarskich. Załóż konto w serwisie, odpowiadaj na ogłoszenia i ciesz się dostępem do najatrakcyjniejszych zleceń na przewóz zwierząt na terenie Polski oraz spedycje zagraniczne!

Pamiętaj, że w przypadku takich usług jak transport zwierząt cena oraz szczegółowe warunki przewozu zawsze ustalane są indywidualnie, pomiędzy zlecającym a przewoźnikiem.

Jak zlecić przewóz zwierzęcia?

Jako właściciel lub hodowca stojący przed koniecznością zorganizowania przewozu, z pewnością chcesz dla swoich zwierzaków jak najlepiej. Doświadczenie firmy transportowej oraz odpowiednio przystosowane auto do przewozu zwierząt stanowią dwa kluczowe warunki, które zapewnią im bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Zlecenie przewozu przez WyślijTo to zadanie bardzo łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, by zlecić przewóz psów, kotów, świń, krów lub koni, zawiera się w 3 prostych krokach:

 1. Załóż konto w serwisie WyślijTo.
 2. Dodaj ogłoszenie na transport zwierząt w tej kategorii.
 3. Ustal szczegóły przewozu z wybranym przewoźnikiem i zyskaj pewność bezpiecznego, pewnego transportu w najlepszej cenie!

Transport zwierząt domowych

Oprócz spedycji żywca do skupu to właśnie wysyłka domowych pupili, psów oraz kotów, stanowi jeden z najczęściej zlecanych rodzajów transportu. Współpracujący z nami przewoźnicy nie tylko posiadają odpowiednie uprawnienia, ale również dokładają wszelkich starań, by tego rodzaju operacje realizować szybko i bezstresowo – zarówno dla zwierzaków, jak i ich właścicieli. Przewożenie psa, podobnie jak transport kotów, może stanowić spore wyzwanie, dlatego warto ufać sprawdzonym partnerom. Często zdarza się, że zwierzak nie może jechać wraz z domownikami, a chcemy zabrać go np. na dłuższe wakacje. W takich przypadkach profesjonalny transport dla kota lub przewóz żywych zwierząt kurierem stanowią najlepsze rozwiązanie problemu.

Oszczędź stresu swojemu pupilowi!

Zastanawiasz się, jak przewozić psa, by zagwarantować mu bezpieczne i komfortowe warunki? Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni transporter, dostosowany do jego wymiarów. Ważne, by pupil miał w nim odpowiednio dużo miejsca. Jednocześnie, konstrukcja musi być bardzo stabilna, by nie przemieszczała się po samochodzie w czasie jazdy. Zlecając transport zwierząt licencjonowanemu przewoźnikowi, zyskujesz pewność, że cały proces logistyczny zostanie przygotowany profesjonalnie, a Twój zwierzak bez zbędnego stresu zniesie trudy podróży.

Transport zwierząt rzeźnych

Oczywiście, transport psów nie jest jedynym rodzajem przewozu, jaki możesz zlecić za pomocą naszego serwisu. Na WyślijTo znajdziesz samochody do przewozu zwierząt gospodarskich, takich jak krowy, świnie, owce czy kozy. Spedycja do rzeźni, ubojni oraz punktów skupu stanowi blisko 80% wszystkich przewozów zwierząt na terenie Polski. Podobnie sytuacja wygląda na terenie całej Unii Europejskiej. To z kolei generuje ogromne zapotrzebowanie na pojazdy oraz firmy obsługujące tego rodzaju operacje logistyczne. Bez względu na to, czy poszukujesz przewoźnika posiadającego uprawnienia do przewozu zwierząt rzeźnych w kraju, czy transportu za granicę, u nas z pewnością znajdziesz oferty odpowiadające Twoim wymaganiom.

Przewóz koni

Inny, bardzo popularny i często poszukiwany rodzaj przewozu stanowi profesjonalny transport koni. Zazwyczaj pokrywa on zapotrzebowanie właścicieli tych zwierząt w zakresie dowozu na zawody, wystawy oraz konkursy sprawnościowe, jak również przewóz bezpośrednio do klienta, np. w związku z dokonaniem przez niego zakupu konia. Obsługa takich kursów możliwa jest wyłącznie przez przewoźnika mającego aktualne uprawnienia na transport zwierząt. Właśnie dlatego polecamy korzystanie z usług zweryfikowanych firm kurierskich, specjalizujących się w bezpiecznym przewożeniu koni.

Do ich transportowania wykorzystuje się najczęściej specjalne przyczepy, a także samochody zwane koniowozami. Ich konstrukcja umożliwia pokonywanie przez konia trasy w pozycji stojącej, przy zapewnieniu optymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa. Zlecając międzynarodowy transport konia, jego hodowca zwykle musi przygotować dodatkowe dokumenty, takie jak świadectwo zdrowia lub poświadczenie zdrowotności.

Jakie straty generuje źle zorganizowany transport żywych zwierząt?

Nieprawidłowo realizowana wysyłka zwierząt kurierem może powodować liczne konsekwencje zdrowotne, finansowe oraz emocjonalne. Szacuje się, że w trakcie wielogodzinnej podróży zwierzę może utracić nawet kilka procent masy ciała. Przesyłka zwierząt powinna być zorganizowana w sposób wykluczający ryzyko upadków czy nadmiernego zagęszczenia. Wszystkie te sytuacje, oprócz urazów fizycznych, mogą powodować wysoki poziom stresu. Wiąże się on z koniecznością opuszczenia przez zwierzęta ich naturalnego środowiska. Każdy odpowiedziany hodowca z pewnością pragnie zaoszczędzić swoim zwierzętom takich przeżyć, stąd przy ustalaniu szczegółów przewozu, warto zwrócić uwagę m.in. Na:

 • gabaryty pojazdu,
 • temperaturę panującą w jego wnętrzu,
 • nadmierny hałas,
 • ryzyko występowania wstrząsów,
 • bezpieczny załadunek oraz wyładunek,
 • ruch innych pojazdów.

Zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi!

Bez względu na to, czy chcesz zlecić transport psa, wysyłkę koni na zawody czy transport dla zwierząt rzeźnych, możesz zrobić to w naszym serwisie. Na WyslijTo odszukasz wyłącznie zweryfikowanych przewoźników, posiadających aktualne licencje i zezwolenia. Możesz swobodnie ustalać szczegóły każdej operacji logistycznej, bezpośrednio z przewoźnikiem. Jedyne co musisz zrobić, to dołączyć do grona użytkowników naszej giełdy przewozowej i opublikować ogłoszenie. Zarejestruj się za darmo już teraz! Przekonaj się, że bezpieczny i komfortowy transport zwierząt jest dziś prosty, jak nigdy dotąd.