Strona główna Przesyłki Przewoźnicy Zaloguj się Zarejestruj się

Transport mebli

Transport ok 5 europalet Meble

Transport ok 5 europalet

Odbiór: Przemyśl, Polska

Data odbioru: 2021-04-30

Dostawa: Warszawa, Polska

Data dostawy: 2021-04-30

Transport mebli

Transport kanapy Meble

Transport kanapy

Odbiór: Szczecin, Polska

Data odbioru: 2020-10-26

Dostawa: Kręczki, Polska

Data dostawy: 2020-10-31

Transport mebli

Jesteś przewoźnikiem, który może zaproponować tanie przewozy mebli i poszukujesz wolnych ładunków? W tej kategorii czekają na Ciebie najlepsze, codziennie aktualizowane oferty od zweryfikowanych zleceniodawców z całego kraju. Poprzez WyślijTo łączymy ze sobą firmy wykonujące krajowe i międzynarodowe spedycje oraz obsługę przeprowadzek ze zleceniodawcami, mającymi do przetransportowania szafy, biurka, stoły oraz wiele innych wyrobów stolarskich, tapicerskich, mebli warsztatowych lub metalowych. A jeżeli jesteś producentem, sprzedawcą lub w inny sposób działasz w branży, to właśnie tutaj możesz umieścić swoje zlecenie transportu mebli.

Jak przewieźć meble?

Istnieje wiele powodów, dla których trzeba zlecić profesjonalny transport mebli. Często usługa ta powierzana jest przez nabywców, którzy zakupili odpowiednie wyposażenie, jednak nie mają jak odebrać ich ze sklepu. W przypadku sprzedawców wysyłka mebli kurierem stanowi najwygodniejszy sposób realizacji dostaw do klientów końcowych. Przewozy mebli to nieodłączny element każdej przeprowadzki – wynajem doświadczonego przewoźnika do obsługi takiej operacji znacząco obniży poziom stresu powodowanego zmianą miejsca zamieszkania.

W każdej ze wspominanych sytuacji kluczową rolę odgrywa właściwa organizacja procesu logistycznego. Przygotowując meble do transportu, należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

 • Czy wśród przewożonych mebli znajdują się antyki lub elementy o szczególnej wartości?
 • Czy możliwy jest demontaż mebli i ich transport w częściach?
 • Czym najlepiej zabezpieczyć meble?
 • Czy szerokość korytarzy, przejść, dróg komunikacyjnych umożliwia sprawny i bezpieczny przewóz?
 • Czy najważniejszym kryterium będzie cena za km, czy bardziej liczy się doświadczenie przewoźnika?

Pozwoli to na ustalenie optymalnej strategii logistycznej, skracając czas i minimalizując koszty realizacji usługi. Poszczególne meble mogą charakteryzować się różnymi parametrami, począwszy od tworzywa, z których je wykonano, poprzez zastosowanie, aż po wiek czy jakość wyrobu. Każdy z tych elementów należy wziąć pod uwagę, planując poszczególne elementy operacji przewozowej, takie jak:

 • przygotowanie mebli do wysyłki,
 • ich zabezpieczenie na czas transportu,
 • załadunek do samochodu,
 • przewóz na ustalonej trasie,
 • rozładunek i wniesienie do miejsca przeznaczenia,
 • ponowna instalacja w nowym lokalu.

Przygotowanie do wysyłki

Aby wysyłka mebli przebiegła sprawnie i bezproblemowo, należy odpowiednio przygotować je do odbioru przez kuriera lub przewoźnika. Warto w tym celu opróżnić wnętrze szafek i regałów. Dzięki temu nie tylko zmniejszysz wagę załadunku, ale również, unikniesz ryzyka zniszczenia lub porysowania mebli przez znajdujące się w nich przedmioty, jednocześnie eliminując możliwość ich zniszczenia.

Zdarza się, że niektóre meble, zwłaszcza duże oraz ciężkie szafy, komody czy regały mocuje się do ściany w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa i lepszej stabilizacji. Część szafek może być również ze sobą połączona, np. za pomocą śrub lub specjalnych łączników. W takim przypadku powinieneś wyposażyć się w narzędzia, które pozwolą na sprawny oraz bezpieczny demontaż. Przydadzą się: młotek, wkrętak lub wkrętarka akumulatorowa czy odpowiednie klucze.

Przewóz mebli – w całości czy spakowany?

Przed załadunkiem oraz rozpoczęciem przewozu mebli zastanów się, czy istnieje możliwość ich rozłożenia i ponownego montażu w nowej lokalizacji. Transport w częściach to skuteczny sposób na zmniejszenie gabarytu przesyłki oraz jednocześnie gwarancja bezpiecznej dostawy. Czasem jednak ponowne skręcenie poszczególnych elementów może okazać się problematyczne. Wówczas postaraj się wyjąć części ruchome, takie jak półki, szyby czy blaty.

Jeśli szerokość klatek schodowych lub przejść uniemożliwia wyniesienie sprzętów, wówczas rozkręcenie szafy, łóżka lub regału stanowi jedyną możliwość ich załadunku. Jeżeli jednak decydujesz się na transport mebli w całości, pamiętaj, by odpowiednio zabezpieczyć drzwiczki przed ewentualnym otwarciem w trakcie jazdy, np. owijając je folią stretch lub oklejając taśmą klejącą.

Prawidłowe zapakowanie ładunku

Przedmiot indywidualnych ustaleń stanowi to, czy zabezpieczenie ładunku zostanie wykonane przez zleceniodawcę, czy wynajętą do transportu mebli firmę. Przewoźnik dysponuje nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale także wszystkimi niezbędnymi materiałami do pakowania. Jednak zlecenie przygotowania przesyłki może wpłynąć na wzrost ceny usługi, jeśli więc szukasz najtańszej oferty, zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć pakowanie na siebie.

W sklepach i marketach budowlanych znajdziesz niezbędne akcesoria, takie jak taśmy klejące, folia pęcherzykowa czy stretch. Możesz także zadbać o dodatkowe otoczenie ścianek tekturą lub kartonem. Newralgiczne elementy, takie jak narożniki lub ostre krawędzie, warto dodatkowo stabilizować pianką tapicerską, która zamortyzuje ewentualne wstrząsy lub uderzenia.

Warunki transportu mebli

Udało się – znalazłeś tani transport mebli, zabezpieczyłeś ładunek i przygotowałeś go do wysyłki. Teraz pozostaje już tylko wykonanie przewozu. Wbrew pozorom, nie jest to jednak zwykła formalność, gdyż na tym etapie szereg odpowiednich wymogów powinien spełnić przewoźnik. Jeżeli Twój ładunek ma cenną wartość, na etapie ustalania szczegółów zlecenia upewnij się, że kurier ma wykupione odpowiednie ubezpieczenie, które pozwoli pokryć koszty ewentualnej szkody w transporcie. Ustal również, czy cena usługi obejmuje wyłącznie sam transport mebli, czy również ich rozładunek, wniesienie i montaż w miejscu docelowym.

Przewoźnik z pewnością zażąda informacji o wadze oraz rozmiarach przesyłki, co pozwoli mu dopasować odpowiedni samochód do wielkości ładunku. Uzgodnienie wszystkich formalności jest niezbędne, by przewóz mógł odbyć się w bezpiecznych, optymalnych dla danego towaru warunkach.

Koszt przewozu mebli

Odpowiedź na pytanie o to, ile kosztuje transport mebli, zależy od wielu czynników. Jeden z najważniejszych stanowi oczywiście odległość i wynikająca z nich cena za 1 km przewozu. Pamiętaj, że zlecając transport mebli za granicę, np. do Anglii lub do Niemiec, czy z Niemiec do Polski, przewoźnicy mogą proponować Ci różne stawki za kilometr, w zależności od kierunku. Przykładowo, średni koszt przewozu na trasie Polska – Francja może wynieść 0,70 zł/km, ale już z Polski do Wielkiej Brytanii – 0,55 zł/km.

Ostateczny koszt usługi proponowany przez firmy transportowe uzależniony jest również od wielkości przesyłki, liczby paczek, ich wymiarów oraz masy. Znaczenie mają również dodatkowe czynności jak, wspominane wcześniej zabezpieczenie, załadunek czy rozładunek mebli u odbiorcy. Wpływ na cenę usługi może mieć również jej priorytet. Jeśli interesuje Cię szybka dostawa, np. jeszcze tego samego lub następnego dnia, również powinieneś przygotować się na wyższą stawkę niż w przypadku transportów mebli realizowanych w standardowym trybie.

Zarejestruj się na WyślijTo już dziś i zleć transport!

Bez względu na to, czy chcesz kupić meble z dostawą do domu, czy planujesz przeprowadzkę, współpraca z doświadczonym przewoźnikiem z pewnością pozwoli na bezpieczny, a przy tym sprawny dowóz. Już dziś zarejestruj się na giełdzie spedycyjnej WyślijTo i zleć transport mebli jednemu ze sprawdzonych wykwalifikowanych operatorów. U nas możesz szybko oraz bez zbędnych formalności zamówić zarówno krajową, jak i międzynarodową spedycję, powierzając realizację usługi zweryfikowanemu kurierowi lub firmie transportowej.

WyślijTo stanowi również miejsce w sieci, gdzie atrakcyjne zlecenia znajdą przewoźnicy dysponujący flotą oraz możliwościami transportu szaf, regałów, czy pozostałych mebli. Jeśli specjalizujesz się w tego typu usługach lub po prostu wykonujesz przewozy na określonej trasie i możesz dostarczyć ładunek na uzgodnionych ze zleceniodawcą warunkach, już dziś za darmo załóż konto w naszym serwisie. Po jednorazowej rejestracji uzyskasz dostęp do aukcji logistycznych, które dadzą Ci szansę na realizację atrakcyjnych zleceń na krajowy oraz międzynarodowy przewóz towarów.